آب مقطر یا آب چکیده

آبی است که ناخالصی آن، به شیوه تقطیر گرفته شده باشد. در این شیوه آب را جوشانده و بخار آب را به ظروف دیگری انتقال می‌دهند. دمای جوش در آب چکیده پایین‌تر از آب معمولی است .

کاربرد آب مقطر در جهت بررسی های آزمایشگاهی

آب مقطر به دلیل نداشتن مواد معدنی بر روی نتایج حاصل از آزمایشات تاثیرگذار نبوده و نتیجه ای را تغییر نمی دهد. مطالعات و بررسی های علمی نیز نیازمند دقت کاری میباشند و آب مقطر بهترین روش در این زمینه به شمار می رود تا درصد خطا را پایین بیاورد. زیرا تنها چیزی که در آب مقطر وجود دارد  و در ترکیب گشتن با مواد دیگر مشکلی را پدیدار نمی سازد.

کاربرد آب مقطر در زمینه پزشکی و بهداشتی

آب مقطر برای تمیزنمودن ابزار و وسایل بهداشتی و پزشکی پیشنهاد می شود، چرا که خالص و فاقد مواد معدنی بوده و منجر به لک شدن وسایل نمی گردد. علاوه بر این، آب مقطر در از بین بردن ذرات شوینده و داروی پاک کننده ای که جهت شستشوی ناخالصی ها به کار می روند، بسیار کارایی دارد . بنابراین، آب مقطر در این زمینه از کاربرد زیادی برخوردار است، زیرا به دلیل نداشتن مواد معدنی ، مشکلی را در وضعیت بیماران به وجود نمی آورد.

کاربرد آب مقطر در ساخت صابون

آب مقطر به خاطر نداشتن مواد شیمیانن در ساخت صابون بسیار عالی می باشد. چرا که مواد شیمیایی، تاثیرگذاری صابون را کاهش می دهند. فراموش نکنید که صابون به عنوان ماده شوینده جهت از بین بردن آلودگی و کثیفی مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین، به کاربردن آب تمیز و شفاف در افزایش کیفیت صابون بسیار حائز اهمیت می باشد. اگر به فکر این هستید که صابون های ارگانیک و محصولات شوینده در حمام را خودتان درست کنید، با استفاده از آب مقطر این کار را انجام دهید تا به نتایج بهتری در این زمینه دست یابید.

کاربرد آب مقطر در خودرو:

استفاده از آن برای سیستم خنک کننده داخل رادیاتور اتومبیل است

آب مقطر در باتری اسیدی مورد استفاده اتومبیل‌ها و کامیون‌ها استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *